Ekonomi

ABD Premarket: İşsizlik başvuruları, Apple ve Shell kazanç raporları

Investing.com – Hisse senetleri, Fed’in faiz oranlarını yükseltmesi ve ardından Haziran’daki bir sonraki toplantısında ara vereceğini söylemesinin ardından ralli yaptı.

Bu, iş büyümesinin tekrar yavaşladığını göstermesi beklenen Cuma günü yayınlanacak Nisan istihdam raporu da dahil olmak üzere önümüzdeki haftalarda çıkacak değerli ekonomik raporlara bağlı olacak.

Şirketler karışık ilk çeyrek karları bildirdi. Bazı şirketler fiyatlarını yükseltmekten fayda sağlarken, diğerleri belirsiz bir ekonomik görünüme karşı bulut bilgi işlem ve dijital reklamcılık harcamalarını ayarlarken talep yavaşlıyor.

Fed geçen yıldan beri yapmaya çalıştığı enflasyonu düşürmek için bugüne kadar attığı adımların ne kadar başarılı olduğunu anlamaya çalışıyor. Art arda gelen oran artışları, ekonominin bankacılık ve ticari gayrimenkul de dahil olmak üzere bazı kesimleri üzerinde baskı oluşturmaya başladı. Bazıları, Fed’in çok ileri giderek ekonomiyi bu yıl bir noktada resesyona sokabileceğinden endişe ediyor.

Haziran ayında Fed, politikacılarının önümüzdeki aylarda ekonomik büyüme, enflasyon, işsizlik ve diğer metriklere ilişkin iddialarını içeren başka bir noktalı grafik sunacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. İşsizlik başvuruları

işsizlik başvuruları geçen hafta 230.000’den 240.000’e çıkması bekleniyor. Bilgi 15.30 CEST’de duyurulacaktır.

2. Apple kazanç raporu

Apple Inc’in (NASDAQ: AAPL)’in 92.9 milyar $’lık gelir üzerinden 1.43 $’lık hisse başına kazanç bildirmesi bekleniyor.

3. Kabukfayda raporu

petrol devi Shell PLC ADR’siBeklentiler hisse başına 2,09 dolar ve 78,99 milyar dolar gelir.

golmarmarahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu